Návod ke hře Move mania

Vítejte v Move Mania, světě, kde se spojuje zábava s učením a pohybem. V této metodice naleznete náměty a inspiraci, jak rozšířit možnosti této jedinečné hry a přizpůsobit ji potřebám a představám vašich hráčů.

 

Není to jen hra. Je to platforma, která nabízí nespočet možností pro rozvoj, učení a samozřejmě zábavu. Ať už jste učitelé, rodiče, nebo organizátoři akcí, v této metodice najdete nápady, jak využít Move Mania k rozvoji dovedností, týmové spolupráci a také, jak přinést radost a vzrušení do běžných dnů.

 

Nemějte obavy experimentovat a přetvářet pravidla a aktivity tak, aby vyhovovaly vašemu prostředí a účastníkům. Věříme, že právě vy, jako průvodci těchto dobrodružství, dokážete vytvořit nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které zůstanou v srdcích hráčů navždy.

 

Takže otevřete tuto metodiku a pusťte se do objevování nových možností, jak využít Move Mania k obohacení vašich herních setkání. Jsme zvědaví, kam vás vaše cesta zavede.

 

S pozdravem,

Tým Edu 4 Fun

Základní pravidla

Ve hře "Move Mania" si hráči nejprve vyberou barvu svého frisbee a položí ho na start herního plánu. Následně hodí dvěma kostkami a posunou se o rozdíl hodnot. Na cestě k cíli je čekají políčka s pohybovými úkoly a bonusy. Cílem hry je jako první dorazit na konec herního plánu.

 

Týmovka

Možnost hry v týmech přináší novou úroveň zábavy a spolupráce! V týmové variantě si hráči rozdělí do skupin a každý tým si vybere své frisbee. Pravidla zůstávají stejná, ale nyní se hráči pohybují po herním plánu jako jednotka a úkoly na políčkách vykonávají společně. Tato varianta hry přidává prvek týmového ducha a umožňuje hráčům sdílet radost z vítězství i zábavu z pohybových aktivit.

 

Skoky do dálky

Využijte 4m stupnici na měření různých skoků do dálky. Hráči se snaží skočit co nejdále a mohou a porovnávají své výsledky.

 

Matematický duel

Hráči se střídají v házení kostkami a řeší matematické problémy (odečítání, jak bylo popsáno). Kdo vyřeší úlohu správně a rychleji, posune se.

 

Frisbee míření

Popis: Hráči se snaží hodit frisbee tak, aby přistálo co nejblíže určitému cíli nebo na konkrétním políčku na herním plánu.

 

Frisbee Golf

Vytvořte "jamky" pomocí kruhů nebo cílů na zemi a použijte frisbee jako disk pro frisbee golf. Hráči se snaží dostat frisbee do cíle na co nejméně hodů.

 

Přiložené náměty her a aktivit jsou zde, aby vás inspirovali a obohatily vaše herní zážitky. Považujte je za výchozí bod, ze kterého můžete tvořivě vycházet při vytváření vlastních her a pravidel. Nebojte se experimentovat, přizpůsobovat a kombinovat různé prvky, aby vyhovovaly vašim potřebám a cílům. Vaše vlastní pravidla a variace her mohou přinést nejen novou radost z hraní, ale také stát se zdrojem nezapomenutelných vzpomínek a zážitků. Vytvářejte, objevujte a hlavně se bavte!

 

Doporučení a Bezpečnost

Péče o Herní Plán:

Aby byla zachována kvalita a životnost herního plánu, doporučujeme, aby hráči vstupovali na plán pouze naboso.

Plán rolujte obrázkem nahoru a ukládejte v suchém prostředí, vždy zbavené hrubých nečistot a v suchém stavu.

 

Bezpečnostní Pravidla:

Zajistěte, že herní prostor je dostatečně bezpečný a volný od překážek, aby se předešlo úrazům během hry.

Vždy dohlížejte na hráče, zejména na ty mladší, aby byla zajištěna bezpečná a pozitivní hra.

Ujistěte se, že povrch, na kterém je herní plán rozložen, je rovný a neklouže, aby se minimalizovalo riziko pádů a zranění. V případě hraní na trávě herní plán upevněte pomocí kolíků skrze připravená oka na herním plánu.

 

Inkluzivita:

Přizpůsobte pravidla a úrovně obtížnosti tak, aby byla hra přístupná a zábavná pro všechny účastníky, včetně těch s různými schopnostmi a dovednostmi.

 

Hydratace a Přestávky:

Připomínejte hráčům, aby pravidelně pili a nabídněte pravidelné přestávky, aby se zabránilo přehřátí a dehydrataci, zejména při hře venku nebo v teplejších podmínkách.

 

Ukládání a Přeprava:

Při přepravě herního plánu používejte vhodnou tašku nebo obal, aby byl chráněn před poškozením a nečistotami.

Uchovávejte v místě, kde není vystaveno přímému slunečnímu svitu, vysokým teplotám nebo vlhkosti, aby se zabránilo poškození materiálu.

 

Pozitivní Prostředí:

Vytvářejte podporující a pozitivní prostředí, kde je důraz kladen na zábavu a účast, nikoli na výkon a výhru.